Проблеми та перспективи функціонування економіки в умовах забезпечення сталого розвитку

21 березня 2013 р. відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми та перспективи функціонування економіки України в умовах забезпечення сталого розвитку», ініційована Рівненським інститутом Університету «Україна». Її мета – обговорення проблем, які стосуються одного з трьох складових компонентів концепції сталого розвитку – економічного. У конференції взяли участь науковці з багатьох міст України, зокрема – Києва, Луцька, Тернополя, Ірпіня, Рівного, Донецька, Севастополя, Львова, Житомира та ін. Примітно, що конференція об’єднала зусилля фахівців різних сфер суспільного життя – теоретиків-науковців, представників органів влади, а також бізнесменів. Саме такий комплексний підхід забезпечує прийняття ефективних рішень.

З вітальним словом на пленарному засіданні, яке відбулося в конференц-залі готелю «Мир», виступили Ольга Дмитрівна Ладюк, кандидат економічних наук, професор, член-кореспондент Академії економічних наук України, директор Рівненського інституту Університету «Україна»; Олексій Володимирович Губанов, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації; Григорій Миколайович Таргонський, начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації; Біляк Леонід Володимирович, заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської обласної державної адміністрації.

З доповідями на пленарному засіданні виступили Наталія Володимирівна Павліха – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, м. Луцьк («Сталий просторовий розвиток регіону в контексті міжнародної інтеграції: теорія, методологія, механізми»), Соскін Олег Ігорович– кандидат економічних наук, професор кафедри підприємництва та міжнародних відносин Національної академії управління, директор Інституту трансформації суспільства, м. Київ («Роль грошово-фінансових інструментів у формуванні економічної моделі розвитку України»), Мальчик Мар’яна Василівна– доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри маркетингу Національного університету водного господарства та природокористування («Маркетингові аспекти рефлексивного управління конкурентоспроможністю підприємств»), Кирилюк Валентин Володимирович – начальник управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Рівненської міської ради («Стратегія розвитку міста Рівного в умовах забезпечення сталого розвитку»).

Активну участь в обговоренні проблем, на які звернули увагу названі доповідачі, взяли представники органів влади, зокрема Рівненської облдержадміністрації. Позицію фахівців банківської сфери й бізнесу представили Сосюк Юрій Павлович –керуючий відділеннямПАТ ПУМБ в м. Рівному, Улановський Олександр Володимирович – заступник керуючого «Західного регіонального управління» з розвитку корпоративного бізнесу АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та Волохов Віктор Ігорович – кандидат економічних наук, доцент, старший аудитор управління внутрішнього аудиту АТ «Укрексімбанк».

Робота конференції велася за такими напрямами:
1. Підвищення ефективності діяльності підприємств в умовах забезпечення сталого розвитку.
2. Фінансово-економічні проблеми та перспективи розвитку України.
3. Проблеми обліку, аналізу та контролю в економіці України.
4. Психологічні аспекти забезпечення сталого розвитку економіки України.
5. Науково-педагогічне забезпечення економічної освіти в Україні.

За результатами роботи конференції її учасники ухвалили резолюцію, у якій, зокрема, відзначили, що вважають за доцільне:
− досліджувати теоретичні та практичні підходи забезпечення сталого розвитку економіки і практикувати публічне обговорення економічних, соціальних та екологічних проблем за участю вчених, практиків, викладачів навчальних закладів, студентів;
− розвивати креативний потенціал та здатність до нелінійного мислення серед людських ресурсів як центральної ланки виробництва;
− активно сприяти вирішенню організаційних питань щодо забезпечення сталого розвитку України в цілому та Рівненської області зокрема;
− надавати методичну та організаційну допомогу суб’єктам господарської діяльності в управлінні виробництвом в умовах забезпечення сталого розвитку.