Конференція «Людина і суспільство: економічний та соціокультурний розвиток»

26 березня 2015 р. управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненським інститутом Університету «Україна» та Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Людина і суспільство: економічний та соціокультурний розвиток». Мета конференції: аналіз проблем економічного поступу держав, локальних цивілізацій, а також розвитку загальнолюдської культури на різних історичних етапах із урахуванням етнічних, психологічних, релігійних, політичних, соціальних та інших факторів, а також проблем світоглядної самореалізації особистості.

Вітальні слова учасникам конференції адресували директор Рівненського інституту Університету «Україна», кандидат економічних наук, професор, член-кореспондент Академії економічних наук України О.Д. Ладюк, в.о. ректора Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат наук з державного управління, доцент А.О. Лавренчук, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації О.І. Савчук, начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Г.М. Таргонський, заступник міського голови Г.Г. Кульчинська, начальник управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради В.С. Харковець.

Обговорення окремих доповідей (зокрема, д.е.н., проф. Бегми В.М. «Державно-приватне партнерство в оборонній промисловості України»; к.і.н., доц. Власюка О.В. «Рік Революції гідності: перспективи та історичні аналогії»; к.п.н., доц. Демченка В.В. «Роль і місце творчої особистості в умовах суспільних трансформацій» та ін.) розгорнулось в активну дискусію, власні рефлексії на доповіді, котрі прозвучали на пленарному засіданні, висловили науковці, гості, працівники та студенти інституту.

Участь у роботі конференції взяло більше 80 науковців із багатьох міст України, зокрема Києва, Хмельницького, Тернополя, Одеси, Острога, Рівного та ін.

Робота пленарного засідання та наукові дискусії в секціях («Особливості економічного розвитку держав та локальних цивілізацій в умовах глобалізації», «Україна у світовому суспільно-політичному просторі: минуле і сучасність», «Історія, теорія та практика соціальної роботи: проблеми та перспективи» та «Психологічні аспекти розвитку особистості в умовах суспільних трансформацій») стали підґрунтям для формування резолюції.

Тексти доповідей будуть опубліковані в електронному виданні «Волинські наукові студії. Науковий вісник Рівненського інституту Університету «Україна».