Заснована кафедра 8 червня 2018 року шляхом об”єднання кафедри економіки та економічної теорії та кафедри фінансів, обліку та оподаткування.
Кафедра здійснює підготовку бакалаврів, та магістрів за спеціальністю “Економіка ” (051 “Соціальні та поведінкові науки”) та “Облік і оподаткування (071 “Управління та адміністрування).
Навчання за спеціальністю “Економіка ” передбачає одержання загальної вищої освіти через вивчення нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки (“Економічна теорія”, “Філософія”, “Іноземна мова (за професійним спрямуванням)” та інші); циклу загальноекономічної підготовки (“Економіка підприємства”, “Менеджмент”, “Маркетинг”, “Фінанси”, “Страхування”, “Інвестування” та інші) і циклу професійної підготовки (“Стратегія підприємства”, “Економіка й організація інноваційної діяльності”, “Проектний аналіз” та інші). Підготовка охоплює широке коле питань із функціонування підприємств у сучасних умовах господарювання, які пов’язано зі здійсненням виробничої, фінансової, інвестиційної, інноваційної, маркетингової діяльності.
Організація навчального процесу за спеціальністю “Економіка ” забезпечує поглиблену підготовку спеціалістів з питань управління інвестиційною діяльністю у відповідності з міжнародними вимогами, які передбачають розробку бізнес-планів, оцінку ефективності інвестицій та інвестиційних ризиків. Така спрямованість сприяє підготовці кваліфікованих спеціалістів.
Випускники університету за спеціальністю “Економіка ” є економістами високої кваліфікації, які підготовлені для виконання різних організаційно-управлінських функцій на підприємствах усіх сфер економіки. Вони успішно проходять конкурсних відбір при працевлаштуванні. Цьому сприяє посилена підготовка з розробки інвестиційних проектів, обґрунтування інноваційних розробок, пошуку резервів розвитку підприємств, розробки стратегії нарощування виробничого потенціалу. Дипломні, науково-дослідницькі та курсові роботи студенти виконують за заявками підприємств, на базі реальних даних, результати яких впроваджуються у виробництво. Це дозволяє студентам реалізувати набуті теоретичні знання і практичні навички в умовах підприємств, що сприяє успішному працевлаштуванню.
У навчальному процесі широко використовуються засоби обчислювальної техніки та сучасні організаційні форми навчання. Інформаційно-технічна база університету сприяє виконанню науково-дослідної роботи студентів, якісній підготовці майбутніх фахівців. Студентам надаються широкі можливості щодо підготовки наукових публікацій, участі у науково-практичних конференціях і олімпіадах регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівня. При відповідному рівні підготовки студенти після отримання диплому бакалавра (перші чотири роки навчання) можуть продовжити навчання в магістратурі під керівництвом провідних викладачів кафедри “Економіка підприємства”. На магістрів зі спеціальності “Економіка підприємства” існує великий попит серед провідних банків і підприємств, органів обласної та міської адміністрації, від яких надходять заявки, чисельність котрих перевищує набір у магістратуру.
Колектив кафедри складається з висококваліфікованих фахівців, які здатні підготувати майбутню економічну еліту XXI сторіччя в Україні. У нинішньому складі кафедра має високий науково-педагогічний потенціал: 1 кандидат економічних наук, професор; 3 доценти, кандидати економічних наук; 2 старші викладачі, загалом 6 осіб, які підвищують свій професійний рівень через виконання наукових досліджень, результатами яких є вирішення окремих економічних, облікових питань.
Навчальні дисципліни, закріплені за кафедрою:
- Аналіз господарської діяльності
- Бізнес-планування
- Вступ до спеціальності
- Економетрика
- Економіка й організація інноваційної діяльності
- Економіка підприємства
- Економічний аналіз
- Економічна статистика
- Інвестиційний аналіз
- Інвестування
- Контролінг
- Логістика
- Математичне моделювання підприємницької діяльності
- Менеджмент
- Методика викладання економіки
- Міжнародна економіка
- Обгрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків
- Організація виробництва
- Основи менеджменту
- Основи підприємництва і бізнес-культура
- Основи підприємницької діяльності
- Підприємництво і бізнес-культура
- Планування і контроль на підприємстві
- Потенціал і розвиток підприємства
- Проектний аналіз
- Регіональна економіка
- Соціальна статистика
- Статистика
- Статистика ІІ
- Стратегія підприємства
- Управління персоналом
- Економіка та організація діяльності об’єднань підприємств
- Економічна діагностика
- Менеджмент персоналу
- Стратегічне управління підприємством
- Рекламний менеджмент
- Управління потенціалом підприємства
- Управління проектами
- Економічна оцінка майна та нерухомості
- Методика й організація наукових досліджень
- Міжнародний менеджмент
- Методика викладання економічних дисциплін у вищому навчальному закладі
- Банківські операції
- Бюджетна система
- Бюджетний менеджмент
- Гроші та кредит
- Електронна комерція
- Місцеві фінанси
- Податкова система
- Податковий менеджмент
- Ринок фінансових послуг
- Соціальне страхування
- Страхові послуги
- Страхування
- Статистика фінансового ринку
- Фінанси
- Фінанси ІІ
- Фінанси підприємства
- Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва
- Фінансова санація та банкрутство підприємства
- Фінансова статистика
- Фінансовий аналіз
- Фінансовий менеджмент
- Фінансовий ринок
- Соціальне страхування
- Податковий менеджмент
- Ринок фінансових послуг
- Фінансова санація та банкрутство підприємства
- Місцеві фінанси
- Електронна комерція
- Статистика фінансового ринку
- Правове забезпечення підприємництва
- Звітність підприємств