Абітурієнтам

ВСТУП 2023

Єдиним інструментом вступу є зовнішнє незалежне оцінювання, але з огляду на ситуацію з безпекою вступники будуть складати національний мультипредметний тест: двох обов’язкових предметів: українська мова та математика, а також одного предмета на вибір: історія України, іноземна мова (англійська, французька, німецька або іспанська мова), фізика, хімія або біологія (зробити вибір необхідно буде під час реєстрації на НМТ).

Тривалість тестування буде 180 хвилин, до нього ввійдуть три блоки предметів, а час можна буде розподіляти за блоками самостійно.

З української мови, історії України, хімії та біології буде по 30 тестових завдань, з іноземних мов – 32 завдання, з математики – 22 завдання та з фізики – 20 завдань.

Новацією 2023 року під час складання НМТ буде те, що запроваджується мінімальний прохідний бал, який дорівнює не менше ніж 10% для кожного предмета, залежно від максимальної кількості балів, що буде запропоновано в тому чи іншому варіанті тесту.

Крім того, вступники, замість результатів НМТ 2023 можуть скористатися результатами НМТ 2022 року або зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2020/2021 років. Реєстрація на НМТ-2023 стартуватиме у квітні.

Тих, хто вступає до магістратури, зараховуватимуть за результатами єдиного вступного іспиту (ЄВІ) — тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови для всіх спеціальностей, та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) (на спеціальності галузей «соціальні та поведінкові науки», «журналістика», «управління та адміністрування», «право», «публічне управління та адміністрування», «міжнародні відносини») або професійного іспиту в навчальному закладі для вступу на інші спеціальності.

Без зовнішніх іспитів (НМТ, ЄВІ, ЄФВВ), лише за результатами вступних іспитів у заклад вищої освіти можна буде вступити на контракт на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-професійного ступеня професійного молодшого бакалавра та освітнього ступеня бакалавра для навчання на спеціальності, яким надається особлива підтримка (53 спеціальності та 11 спеціалізацій). Абітурієнти зможуть подавати до 20 заяв за всіма джерелами фінансування та підставами вступу.

Пільгові категорії – учасники з тимчасово окупованих територій, деокупованих територій матимуть можливість вступати за дистанційною моделлю на їхній вибір. І протягом трьох місяців вони повинні будуть укласти договір, приїхавши до закладу освіти на навчання».

Реєстрацію для участі в ЗНО продовжили

до 19 квітня 2022

Термін реєстрації на ЗНО, яку необхідно здійснити для участі в національному мультипредметному тесті, продовжили до 19 квітня 2022 року.

Якщо ви уже зареєструвались для участі в ЗНО, повторно формувати картку не потрібно.

Якщо ви маєте результати ЗНО 2019-2021 років і плануєте вступати до закладів освіти цього року, вам краще сформувати реєстраційну картку і до 19 квітня надіслати комплект документів до того регіонального центру оцінювання якості освіти, який указаний у вашому реєстраційному повідомленні. У травні у вас буде можливість відмовитися від проходження тестування на своїй Інформаційній сторінці.

 вступ до інституту  у 2022 році

ЗНО – в умовах війни учні здаватимуть мультитест. 

отже , зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) цього року відбудеться у спрощеному форматі. Для вступників розроблять національний мультипредметний тест із трьох предметів: -української мови, математики, історії України.

Абітурієнти, які планують вступати до університетів у 2022 році, повинні обов’язково зареєструватися, аби мати змогу скласти мультипредметний тест. Зокрема необхідно створити реєстраційну картку та віддати її керівнику закладу освіти або надіслали до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація триває до 9 квітня.

Створити реєстраційну картку можна за посиланням: https://zno.testportal.com.ua/registration.

Якщо абітурієнт не встиг роздрукувати, передати чи надіслати документи до 9 квітня, достатньо сформувати реєстраційну картку, запевнили в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Якщо абітурієнт з тих чи інших причин має сертифікат ЗНО за 2019, 2020 або 2021 роки, ним можна скористатися цього року.

Загалом цього року механізм вступу до закладів вищої освіти такий самий, як і в минулих роках. Єдина відмінність – тепер сертифікатів про проходження ЗНО буде не чотири, а один.

Також абітурієнти для вступу мають подавати мотиваційний листдокумент, у якому пояснюють причини, з яких вважають себе найкращими кандидатами для вступу на відповідну навчальну програму конкретного університету.

Зазвичай такий лист має мінімальну вагу і потрібен лише для того, щоб надати перевагу умовно одному з двох вступників, які набрали однакову кількість балів ЗНО.

Подання документів, співбесіди, творчі конкурси, фахові іспити і підтвердження місця навчання зможуть відбуватися з будь-якої точки світу.

Встановлені порогові бали для вступу на різні спеціальності:

–        для вступу на основі загальної середньої освіти (державне замовлення) – не менше за 125;

–        для медичних спеціальностей, зокрема стоматологія (222, 228), педіатрія – 150 (за винятком вступників за конкурсним балом більше 175 балів);

–        для здобуття освітнього рівня магістра за спеціальністю фармація, промислова фармація (226) – 130 балів;

–        для спеціальностей галузей право (08), публічне управління, адміністрування (28), міжнародні відносини (29) – 140 балів.

Як учні здаватимуть мультитест

Мультипредметний тест із ЗНО складатиметься із 3 обов’язкових предметів:

  • Українська мова  Математика  Історія України

Загалом 60 завдань та 80 хвилин на виконання.

Відбуватиметься тест орієнтовно у липні.

Це один комплексний тест із  трьома оцінками, які оголошать одразу після його закінчення. Предмети оцінюватимуть традиційно, тобто за шкалою 100-200 балів.

За кожен предмет буде окремий результат.

Тестування відбуватиметься протягом 10 днів. Якщо, наприклад, ви не змогли скласти в перший день через тривогу, зможете скласти в інший. Але щодня будуть різні варіанти!

Демонстраційний варіант мультитесту опублікують у червні.

Тести будуть складені за програмою ЗНО.

Тестування проходитиме у спеціально обладнаних комп’ютерних класах (частіше у школах).

У разі повітряної тривоги дітей відведуть у бомбосховища. Після закінчення тривоги тест можна буде продовжити.

Вимоги при вступі на бюджет: мультитест + мотиваційний лист.
Вимоги при вступі на контракт: лише мотиваційний лист (НЕ стосується медичних спеціальностей і кон’юнктурних спеціальностей (тобто гуманітарних наук).

Атестат, медаль, призові місця в олімпіаді не впливатимуть на ситуацію при вступі. Натомість сільський коефіцієнт буде враховуватися.

Кількість контрактних місць цьогоріч майже не обмежена! Кількість бюджетних місць зміниться. Але не вказано, стане їх більше чи менше.

На творчі спеціальності потрібно буде пройти творчий конкурс (без мультитесту).

Пропонуємо вам заповнити анкету абітурієнта за ПОСИЛАННЯМ:

ШАНОВНІ ВСТУПНИКИ!

Запрошуємо здобути якісну вищу освіту та отримати диплом державного зразка.

ЗРАЗКИ ДИПЛОМІВ:

Диплом бакалавра:

Диплом магістра: