Студентське самоврядування

Основною ланкою студентського самоврядування в Рівненському інституті є студентський парламент. На чолі парламенту – голова студентського парламенту, прем’єр-міністр, прес-секретар та міністри: міністр праці і соціальної політики, міністр культури, міністр інформації та зв’язку з громадськістю, міністр спорту та туризму і, відповідно, їх заступники.

У студентському парламенті студенти самі визначають форми культурно-масової та дозвільневої роботи, відстоюють свої інтереси на рівні адміністрації, вносять пропозиції щодо роботи тих чи інших напрямів самоврядування та перспективного розвитку ВНЗ. Систематично проводяться засідання студентського парламенту щодо організації студентського життя інституту, проведення масових заходів. Випускається студентська газета «Студік».

Члени студентського парламенту активно проявляють себе в міських, обласних та всеукраїнських засіданнях студентського самоврядування, у засіданнях обласних рад з питань реалізації молодіжної політики, беруть участь у студентських конференціях, міських та обласних заходах, стипендіальних програмах, отримують нагороди.

З метою оптимізації виховного процесу в навчальний та позанавчальний час у Рівненському інституті систематично проводяться виховні години у групах, засідання студентського парламенту, засідання старостатів, студентських рад факультетів. Відбувається залучення членів студентського парламенту та студентських рад факультетів до активної участі у проведенні організаційно-виховної роботи серед студентів, сприяння організації культурно-масової роботи в навчальних групах та залучення студентів до активної науково-дослідницької роботи. Куратори і наставники груп залучаються до проведення індивідуальної роботи зі студентами. Організовуються зустрічі з державними, політичними діячами, лідерами молодіжних громадських організацій.

Велика увага в Рівненському інституті приділяється соціальній та волонтерській роботі. Успішно діє Школа волонтерів, метою якої є соціальна допомога незахищеним категоріям населення нашого регіону. Студенти-волонтери проходять стажування та навчання в Рівненському будинку дитини, «Школі волонтерів» при РМЦ СССДМ за напрямом: «Технологія консультування у службі «Телефон довіри».

У Рівненському інституті навчаються студенти з особливими потребами. Для студентів даної категорії запроваджені різні види супроводу: педагогічний, психологічний, соціальний, медичний, індивідуальний (тьюторський), фізкультурно-реабілітаційний, технічний. Студенти з особливими потребами активно долучаються до участі у спортивних заходах та змаганнях, займаються у спортивних секціях настільного тенісу, шахів, дарсінгу. На базі Рівненського обласного центру інвалідного спорту „Інваспорт” студенти випробовують свої сили в олімпійських видах спорту: стрільбі, плаванні, атлетиці.

Традиційно, члени студентського самоврядування і студенти-волонтери Рівненського інституту проводять благодійні збори коштів та гуманітарної допомоги до Дня св. Миколая, Великодня. До Дня захисту дітей проводяться благодійні акції з ігровими програмами та збором гуманітарної допомоги від населення. Студентами-волонтерами залучаються спонсори до оплати за навчання обдарованих молодих людей із особливими потребами. До Дня святого Миколая проводяться благодійні акції в дитячому Будинку дитини, Рівненському дитячому притулку для неповнолітніх, Спеціалізованій школі-інтернат в смт. Олександрія, благодійній акції для вихованців Мирогощанського будинку-інтернаті для дітей із вадами розвитку, в Рівненському дитячому притулку для неповнолітніх та для онкохворих дітей гематологічного відділення Рівненської обласної лікарні. Саме через благодійницьку роботу з соціально незахищеними групами населення у студентів виховується толерантність та гуманне ставлення до людей, що опинились у складних життєвих ситуаціях.

Щорічно студенти школи волонтерів долучаються до участі у міських благодійних акціях «Почуйте всі» по збору коштів на придбання якісної медичної апаратури в Рівненську обласну лікарню, беруть активну участь у фестивалі «Повір у себе і в тебе повірять інші!».

З метою удосконалення фізичного розвитку студентів і співробітників в інституті започаткована традиція проведення Дня здоров’я, який відбувається у вересні місяці до Дня туризму. Відзначаючи День здоров’я, студенти проводять акції проти тютюнопаління, змагаються у різних видах спорту та здійснюють екскурсії по історичних місцях Рівненщини, пропагуючи своїм прикладом здоровий спосіб життя, проводять соціологічні дослідження серед студентської молоді, зустрічі за круглим столом на проблемні теми боротьби з наркоманією та СНІДом. Систематично в Рівненському інституті проводяться акції «За здоровий спосіб життя» благодійною організацією «Вірний шлях» про згубний вплив алкоголю, наркотиків і профілактику ВІЛ / СНІДу в молодіжному середовищі. Таким чином, враховуючи досвід минулих років, використовуючи нові креативні підходи до процесу організації навчально-виховної роботи, в Рівненському інституті активізується дозвільнево-виховна робота зі студентами в навчальний та позанавчальний час.