Наймолодший науковець із Рівненського інституту Університету «Україна»

Сертифікати переможцям конкурсу «Я обираю психологію» вручає

проректор з наукової роботи, доктор політичних наук Максим Гон

Попереду — незалежне тестування. Але питання “Куди піти вчитися?” вже турбує одинадцятикласників. Щоб недаремно витрачати наступні п’ять років життя, варто реально оцінити сучасний ринок праці. Про особливості вищої освіти та переваги рівненських навчальних закладів розповів ректор Рівненського інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна” Олег Ставицький.

— Пане Олеже, вже понад двадцять п’ять років Ваша трудова діяльність пов’язана з вищою освітою. Ви пройшли шлях від асистента кафедри до ректора ВНЗ. На що, на Вашу думку, в першу чергу потрібно звернути увагу абітурієнту при виборі вищого навчального закладу?

— Чи не найперше, на що потрібно звернути увагу при виборі навчального закладу, — це його дипломи. Вартий уваги ВНЗ видає дипломи лише державного зразка згідно з ліцензією Міністерства освіти і науки України. Важливо також, щоб вищий навчальний заклад гармонійно поєднував в одному комплексі навчально-виховну, науково-дослідницьку та виробничу діяльності. Це — основні фактори, що можуть забезпечити високу ефективність праці випускника такого закладу в умовах ринкової економіки. Саме таким критеріям відповідає Рівненський інститут Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”. Новітні технології навчання, запроваджені у нас, сприяють тому, щоб тут здобували вищу освіту всі бажаючі та, перш за все, соціально незахищені й люди з особливими потребами.

— Університет “Україна” та його Рівненський інститут — досить молодий навчальний заклад. Із чого все почалося, хто стояв біля витоків цього ВНЗ?

— Університет “Україна” — це неприбутковий вищий навчальний заклад змішаної форми власності, створений за участі Київської міської держадміністрації, міських та обласних рад регіонів України у 1998 році. Його першим ректором став сьогоднішній президент ВНЗ професор Петро Таланчук. Західне представництво ВМУРоЛ, яке п’ять років тому реорганізували у Рівненський інститут, відкрили у травні 1999 року. У 2003 році відбувся перший випуск за спеціальностями “Правознавство”, “Психологія”, “Соціальна робота”. Практично всі випускники працевлаштовані, інші продовжили навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра та спеціаліста. Нині Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна” — це класичний навчальний заклад, структурні підрозділи якого діють у багатьох регіонах нашої держави. Підготовка фахівців проводиться з 60 спеціальностей за освітньо-кваліфікаційними рівнями: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст та магістр. Це найпотужніший в Україні освітній комплекс інтегрованого типу, де 50 тисяч студентів на денній та заочній формах навчання здобувають вищу освіту.

— Чим може зацікавити абітурієнтів Рівненський інститут? Адже Університет “Україна” перший офіційно запропонував освітні послуги дітям із обмеженими фізичними можливостями.

— Інститут користується популярністю серед випускників загальноосвітніх шкіл Рівненської та сусідніх областей. Нині тут навчається більше двох тисяч студентів, кількість яких щороку зростає. Ми готуємо фахівців широкого спектру природничих, гуманітарних, технічних та інших спеціальностей: “Психологія”, “Медична психологія”, “Соціальна робота”, “Облік і аудит”, “Економіка підприємства”, “Правознавство”, “Фінанси і кредит” за освітньо-професійними програмами всіх рівнів, проводимо фундаментальні та прикладні наукові дослідження, сприяємо поширенню наукових знань. Інститут не лише здійснює навчально-виховний процес, а й проводить культурно-просвітницьку діяльність на теренах Рівненщини.

Наш університет — єдиний вищий навчальний заклад інтегрованого типу, відкритий для молоді неоднакового рівня підготовки, диференційованих соціальних можливостей і різного стану здоров’я. Науково-педагогічний колектив взяв на себе місію вчити людей із особливими потребами, дітей-сиріт, напівсиріт, дітей, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. Проводиться пільговий прийом студентів. У Рівненському інституті ВМУРоЛ “Україна” навчається 9 дітей-сиріт, 44 студенти з особливими потребами, 23 дитини-напівсироти. У нашому інституті ми намагаємося створити всі умови для навчання дітей із інвалідністю. Це наш святий обов’язок, хоча є речі, які ми не в змозі вирішити самотужки. Тому ми співпрацюємо з багатьма громадськими, державними структурами й організаціями.

— В інституті праює відділення доуніверситетської підготовки. Наскільки корисне для майбутнього студента таке навчання?

— Під час навчання на цьому відділенні формується колектив однодумців, які мають певну мету і вже визначилися зі своєю майбутньою професією. Праця у такому колективі надихає і стимулює кожного. Курси доуніверситетської підготовки мають іншу ідеологію порівняно зі школою, в якій людина впродовж багатьох років вивчає предмети поступово — від простого до складного. Звичайно, у школі учні отримують загальну підготовку, а вже під час занять на доуніверситетських курсах систематизують знання, отримані на попередніх етапах навчання. Після закінчення таких курсів абітурієнт матиме чітке уявлення про майбутню професію та вимоги, необхідні для вступу до вищого навчального закладу.

— Що б Ви побажали цьогорічним випускникам?

— У першу чергу, — витримки та успіху на зовнішньому незалежному оцінюванні, яке розпочнеться найближчими днями, а також мудрості і правильного підходу у виборі майбутньої професії та навчального закладу, в якому її здобуватимуть.

Ольга КОРНІЙЧУК

«Вільне слово»