Кафедра економіки, обліку та фінансів

Заснована кафедра 8 червня 2018 року шляхом об”єднання кафедри економіки та економічної теорії та кафедри фінансів, обліку та оподаткування.

Кафедра здійснює підготовку бакалаврів, та  магістрів за спеціальністю “Економіка ” (051 “Соціальні та поведінкові науки”) та “Облік і оподаткування (071 “Управління та адміністрування).

Навчання за спеціальністю “Економіка ” передбачає одержання загальної вищої освіти через вивчення нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки (“Економічна теорія”, “Філософія”, “Іноземна мова (за професійним спрямуванням)” та інші); циклу загальноекономічної підготовки (“Економіка підприємства”, “Менеджмент”, “Маркетинг”, “Фінанси”, “Страхування”, “Інвестування” та інші) і циклу професійної підготовки (“Стратегія підприємства”, “Економіка й організація інноваційної діяльності”, “Проектний аналіз” та інші). Підготовка охоплює широке коле питань із функціонування підприємств у сучасних умовах господарювання, які пов’язано зі здійсненням виробничої, фінансової, інвестиційної, інноваційної, маркетингової діяльності.

Організація навчального процесу за спеціальністю “Економіка ” забезпечує поглиблену підготовку спеціалістів з питань управління інвестиційною діяльністю у відповідності з міжнародними вимогами, які передбачають розробку бізнес-планів, оцінку ефективності інвестицій та інвестиційних ризиків. Така спрямованість сприяє підготовці кваліфікованих спеціалістів.

Випускники університету за спеціальністю “Економіка ” є економістами високої кваліфікації, які підготовлені для виконання різних організаційно-управлінських функцій на підприємствах усіх сфер економіки. Вони успішно проходять конкурсних відбір при працевлаштуванні. Цьому сприяє посилена підготовка з розробки інвестиційних проектів, обґрунтування інноваційних розробок, пошуку резервів розвитку підприємств, розробки стратегії нарощування виробничого потенціалу. Дипломні, науково-дослідницькі та курсові роботи студенти виконують за заявками підприємств, на базі реальних даних, результати яких впроваджуються у виробництво. Це дозволяє студентам реалізувати набуті теоретичні знання і практичні навички в умовах підприємств, що сприяє успішному працевлаштуванню.

У навчальному процесі широко використовуються засоби обчислювальної техніки та сучасні організаційні форми навчання. Інформаційно-технічна база університету сприяє виконанню науково-дослідної роботи студентів, якісній підготовці майбутніх фахівців. Студентам надаються широкі можливості щодо підготовки наукових публікацій, участі у науково-практичних конференціях і олімпіадах регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівня. При відповідному рівні підготовки студенти після отримання диплому бакалавра (перші чотири роки навчання) можуть продовжити навчання в магістратурі під керівництвом провідних викладачів кафедри “Економіка підприємства”. На магістрів зі спеціальності “Економіка підприємства” існує великий попит серед провідних банків і підприємств, органів обласної та міської адміністрації, від яких надходять заявки, чисельність котрих перевищує набір у магістратуру.

Колектив кафедри складається з висококваліфікованих фахівців, які здатні підготувати майбутню економічну еліту XXI сторіччя в Україні. У нинішньому складі кафедра має високий науково-педагогічний потенціал: 1 кандидат економічних наук, професор; 3 доценти, кандидати економічних наук; 2 старші викладачі, загалом 6 осіб, які підвищують свій професійний рівень через виконання наукових досліджень, результатами яких є вирішення окремих економічних, облікових питань.

Навчальні дисципліни, закріплені за кафедрою:

1. Аналіз господарської діяльності
  2. Бізнес-планування